Bingo gierka losowa

Bingo gierka losowa to popularna gra hazardowa. Zaakceptowały ją nawet organy kościelne i nawet w tych świętych miejscach bywały rozgrywane partyjki bingo. Jest to zatem jedna z nielicznych gier,

która nie kłóci się z religią i nawet dla zagorzałych chrześcijan może być cudowną rozrywką. Pomimo że długo uważana była za grę dla starszych ludzi, dziś również młodsze pokolenia nabrały do bingo przekonania. Ten stereotyp w pewien sposób ukształtowały starsze amerykańskie produkcje, w scenariuszach których czasem właśnie ludzie w podeszłym wieku grywali w bingo. Gra lubiana jest zapewne z aspektu towarzyskości, a możliwość wygranej połączonej z świetną zabawą jest dodatkowym atutem bingo.

Historia bingo sięga 1530 roku. Wtedy to włoska społeczność często grywała w podobną grę zwaną lotto. Nazwa bingo wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Przedtem amerykanie grali w beano, co po polsku znaczy fasola. To fasolami zakrywali oni liczby na planszach. Pewnie tak byłoby do dziś gdyby nie jeden z uczestników gry. Podekscytowany ułożeniem linii, zamiast beano krzyknął bongo. Słowo tak się spodobało zgromadzonym, że szybko wdrożyło się do gry i tak nastały nowe czasy dla bingo. W wielu krajach okrzyki jak i sama gra wyrażana jest innym słowem. Zasady są oczywiście niezmienne. W Polsce występuje pod popularną nazwą bingo.

Bingo gierka losowa posiada łatwe zasady, według których ten z uczestników rozgrywki, któremu uda się ułożyć linię z cyfr na planszy, zawiadamia o tym okrzykiem bingo. Wszyscy gracze wykupują plansze, których może być wiele. Im więcej, tym większe nasze szanse na wygraną. Prowadzący grę czyta wylosowane lub wygenerowane przez maszynę liczby. W bingo dużą rolę odgrywa szybkość i spostrzegawczość. Na planszy znajduje się przeważnie około osiemdziesięciu liczb. W niektórych krajach występują puste pola. W kasynach online są to zazwyczaj kolorowe kupony. Tam również nie brakuje towarzystwa, na chatroomach możemy spotkać wiele miłośników sypatycznej gry bingo.

graj onlinebezpieczny program vpn

Dodaj komentarz

graj onlinebezpieczny program vpn