Blackjack gra w karty

Blackjack gra w karty to bardzo popularna karciana gra hazardowa. Rozgrywka przebiega między dwoma osobami, graczem i krupierem. Gracz najpierw musi postawić zakład początkowy. Dopiero wtedy bankier rozdaje po dwie karty. Gracza karty są widoczne, a z kart krupiera tą właściwość posiada tylko jedna.

Blackjack polega na tym, by suma kart była mniejsza lub równa liczbie dwadzieścia jeden. Jeśli ta granica zostanie przekroczona przez któregokolwiek z uczestników, wtedy przegrywa. Gracz ma kilka możliwości i sam podejmuje decyzje o dalszych ruchach. Może dobierać, pasować, podwajać stawkę czy zdecydować się na ubezpieczenie.

Do blackjacka używa się ośmiu talii. Figury mają po dziesięć punktów, reszta kart ma przypisaną im wartość, a asy liczone są w zależności od wyboru gracza, jako jedenaście lub jeden. Blackjack to również układ w grze. Którego tworzą dwie karty, as i dziesiątka lub figura. Taka konfiguracja daje najwyższą wygraną, do naszej włożonej puli dodaje się sto pięćdziesiąt procent. Gracz może podnieść stawkę, gdy jego pierwsze karty będą dziewiątką, dychą, którąś z figur lub asem. W ostatniej możliwości, gdy uczestnik rozgrywki posiada asa, nadaje mu wartość jeden lub jedenaście i nie może już później zmienić decyzji.

W Blackjack gra w karty gracz może jeszcze dać dodatkowy zakład, w przypadku posiadania dwóch identycznych pierwszych kart. Są one rozdzielane i do każdej z kupek dobiera się oddzielne karty i stawia się oddzielną pulę. Ubezpieczenie jest możliwe tylko wtedy, gdy widoczna karta krupiera jest asem. Wtedy gdy nie uda mu się wygrać, dostaje z powrotem połowę swojej puli. Wygrywa ta strona, której suma kart będzie liczbą dwadzieścia jeden lub jak najbardziej do niej zbliżona. Kasyno posiada w grze blackjack niewielką przewagę od gracza. Na podstawie opracowanych metod, doświadczeni gracze potrafią obliczyć wielkość matematycznej przewagi, co często ma decydujący wpływ na ich decyzję w rozgrywce.

graj onlinebezpieczny program vpn

Dodaj komentarz

graj onlinebezpieczny program vpn